Šī lapa ir izdrukāta no LELB Dubultu draudze
Interneta adrese:
http://dubultu-draudze.lelb.lv/?ct=koncerti&fu=read&id=412

Festivāla Vox angelica koncerti 2016

Ģirts
2016.06.13 23:05

Dubultu ev. lut. baznīcā, Jūrmalā, jau devīto gadu mūzikas mīļotājus pulcēs ērģeļmūzikas festivāls "Vox angelica" – ar koncertiem katru svētdienu plkst. 18.00 no 26.06.2016. – 21.08.2016. ar labāko Latvijas un ārvalstu mūziķu piedalīšanos. Festivāla atklāšanas koncerts – 26. jūnijā

PAR FESTIVĀLU:

   


‍PAR KONCERTIEM:

Devītais starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls "Vox angelica"
Jūrmalā, Dubultu ev. lut. baznīcā
26. 06. – 21. 08. 2016
Koncerti katru svētdienu plkst. 18.00


26. jūnijā plkst. 18.00
LĀSOJIET, DEBESIS

Kristīne Adamaite, ērģeles
Artis Sīmanis, saksofons
Jolanta Strikaite - Lapiņa, soprāns
Programmā: Johans Sebastians Bahs, Aivars Kalējs, Raimonds Pauls, Kārlis Lācis, Pēteris Vasks

Latviešu mūzika un Bahs ir divi avoti, kuros idejas smēlušies koncertprogrammas veidotāji. Šķiet, ka mūžīgais Bahs un mūžīgi latviskais sasaucas, sabalsojas, kontrapunktē, - ievibrējot mūsu apziņas pamatslāņus, kuros meklējamas krāšņi un daudzveidīgi sazarotās eiropeiskās kultūras kopējās saknes.
Programmā iekļautie Johana Sebastiāna Baha ērģeļdarbi ļaus pakavēties polifonā skaņuraksta meistarības virsotnēs, kur vissarežģītākā daudzbalsība uzrunā tieši un emocionāli, - it kā dzimtajā valodā.
No latviešu mūzikas izvēlēti jaunākie darbi, kas tapuši tieši šim trio sastāvam. Rainera Marijas Rilkes vārsmas Es ticu neteiktajam, ko skaņās licis Jānis Lūsēns, ir ļoti personīga saruna ar Radītāju. Tā ved meditatīvi tēlojošā apcerē par mūžības ritiem un cilvēka ilgām pēc dievišķā. Raimonda Paula miniatūras kā dziesmas bez vārdiem ļauj izbaudīt melodiski harmonisku labskaņu, glāstot un iežūžojot ausis un dvēseles. Un, visbeidzot, kā koncerta centrālais un idejiskais balsts -  Kārļa Lāča darbs Rorate coeli, kas vēsta, aicina un lūdz: Lāsojiet, debesis, no augšienes, un padebeši lai izlej taisnību, lai zeme atveras un rada Pestītāju. Rādi mums, Kungs, savu žēlastību un dod mums savu pestīšanu. Nāc, Kungs, un nekavējies! Aleluja!
<•><•><•>

3. jūlijā plkst. 18.00
NEPARASTAIS ĒRĢEĻSTĀSTS

Ērģeļu duets RIGA ORGANUM DUO:
Diāna Jaunzeme – Portnaja un Ilona Birģele
Programmā: Volfgangs Amadejs Mocarts, Ludvigs van Bēthovens, Kamils Sen – Sanss, Indra Riše, Dzidra Kurme – Gedroica, Agneta Krilova

RIGA ORGANUM DUO ir ērģeļu duets, kurā kopš 2013. gada muzicē ērģelnieces Ilona Birģele un Diāna Jaunzeme-Portnaja. Apvienojot savu uzstāšanās pieredzi un meklējot jaunus izaicinājumus,mākslinieces uzstājas ansamblī, savā repertuārā iekļaujot skaņdarbus gan no pasaules nošu bibliotēku krājumiem, gan nesen tapušus latviešu komponistu opusus – veltījumus RIGA ORGANUM DUO.
Ērģeles ir neparasts instruments, kurš iedvesmo gan spēlētājus un klausītājus, gan komponistus un ērģeļu būvētājus. Šī koncerta stāsts ietver divu ērģelnieču sajūsmu par savu instrumentu un neizsmeļamu spēlētprieku, muzicējot četrrocīgi un četrkājīgi, ērģeļu pārvērtības no lielām par mazām un otrādi, kā arī muzikālus stāstus, kas Latvijā ir maz dzirdēti!
<•><•><•>

10. jūlijā plkst. 18.00
EIROPAS VALDZINĀJUMS

Maikls Šohs, ērģeles (Austrija)
Programmā: Johans Sebastians Bahs, Maksis Rēgers, Fēlikss Mendelsons – Bartoldi, Sezārs Franks

   Michael Schoeck 2011. gadā ieguvis pirmo vietu lielākajā Vācijas klasiskās mūzikas konkursā ARD Starptautiskais Mūzikas konkurss. Šī uzvara deva viņam iespēju koncertēt nozīmīgākajās un slavenākajās Eiropas koncertzālēs un katedrālēs, kā piemēram, viņš ir uzstājies Vīnes Konzerthaus, Berlīnes un Minhenes  Filharmonijās, Drēzdenes Semperoper,  ORF-Radiokulturhaus Vīnē, Ērģeļu koncertsērijā ar Bambergas simfonisko orķestri, Štutgartes, Passavas, Mersburgas u.c. katedrālēs. Uzstājies ar vairākiem ievērojamiem orķestriem, kā piemēram Bavārijas Radio Simfonisko orķestri, Berlīnes Vācu simfonisko orķestri, Štutgartes kamerorķestri u.c. 
Mūziķis dzimis 1985. gadā, Insbrukā, Austrijā. 2011. gadā ar maģistra diplomu absolvējis Minhenes Mūzikas un Teātra augstskolu, 2011 – 2013 gadā papildinājies Zalcburgas Mozarteum.
<•><•><•>

17. jūlijā plkst. 18.00
PATEICĪBAS PSALMS

Tālivaldis Deksnis, ērģeles
Inga Šļubovska – Kancēviča, soprāns
Programmā  Maksis Rēgers, Aleksandrs Boelī, Kamils Sen – Sanss, Sergejs Rahmaņinovs, Pēteris Vasks, Jāzeps Mediņš, Zigmārs Liepiņš

Šī gada jubilārs – profesors, ērģelnieks Tālivaldis Deksnis kopā ar vienu no Latvijas skaistākajiem soprāniem – operdziedātāju Ingu Šļubovsku – Kancēviču savu koncertprogrammu iecerējuši kā muzikālu pateicību Radītājam:
Laba lieta ir Tam Kungam pateikties un dziedāt Tavam Vārdam, Tu Visuaugstākais, paust rītos Tavu žēlastību un naktīs Tavu uzticību. (Psalmi 92:2, 3)
Komponista Makša Rēgera komponētais ērģeļdarbs Pateicības psalms ir šī koncerta idejiskais balsts. Pateicība un slavinājums Dievam mūzikā Teici To Kungu, mana dvēsele, un neaizmirsti, ko Viņš tev labu darījis! (Psalmi 103:2)
<•><•><•>

Piektdien, 22. jūlijā plkst. 18.00
CERI, DZIEDI, LŪDZIES

Herfordas baznīcas mūzikas augstskolas koris (Vācija)
Hildebrands Hāke, diriģents
Ulfs Velners, ērģeles
Programmā  Johans Sebastians Bahs, Johaness Brāms, Heinrihs Šics, Matiass Vekmanis, Maksis Rēgers

Herfordas Baznīcas mūzikas augstskolā tiek izglītoti baznīcas mūziķi darbam Vācijas evanģēliski – luteriskajā baznīcā bakalaura un maģistra studiju programmās.
Augstskolas korī ir apmēram 40 dziedātāji. Maģistra studentu vadībā koris regulāri muzicē koncertos ar orķestri, tāpat sava diriģenta, H. Hākes vadībā piedalās dažādos festivālos kā arī īpašos Vestfālenes Baznīcas dievkalpojumos, sinodēs u.c. Šajā augstskolā muzikālo izglītību ieguvuši vairāki mūziķi no Latvijas, tādēl arī koris nolēmis doties koncertbraucienā uz mūsu valsti, lai dziedātu Rīgā, Liepājā un Jūrmalā.
Koncerta programmā ietverta kora mūzika a capella, ērģeļmūzika un darbi korim ar ērģelēm: J.S. Baha un J. Brāmsa motetes tipa kompozīcijas, kā arī vācu komponistu H. Šica, M. Rēgera un M. Vekmana skaņdarbi.
<•><•><•>

24. jūlijā plkst. 18.00
DIEVIŠĶAIS UN PASAULĪGAIS

Larisa Bulava, ērģeles
Ilona Meija, flauta
Programmā: Volfgangs Amadejs Mocarts, Johans Sebastians Bahs, Marsels Diprē, Imants Zemzaris

1756. gadā dzimis pasaulslavenais komponists Volgangs Amadejs Mocarts. Šogad, pieminot viņa 260 dzimšanas dienu, šim festivāla koncertam dots nosaukums, kas ņemts no rakstnieka Deivida Veisa romāna par Mocarta dzīvi un laikmetu “Dievišķais un pasaulīgais”. Koncerta programmā līdzās Baha, Diriflē un Imanta Zemzara mūzikai centrālo vietu ieņems V.A. Mocarta opusi.
<•><•><•>

31. jūlijā plkst. 18.00
BAHS UN DŽENKINSS

Edīte Alpe, ērģeles
Indris Egle, oboja
Programmā: Johans Sebastians Bahs, Karls Dženkinss

Koncerta programmu veido divu dažādu laikmetu komponistu mūzika - baroka laikmeta izcilā skaņraža Johana Sebastiāna Baha un mūsdienu britu komponista Karla Dženkinsa skaņdarbi. Pārsteidzošā veidā ir kāda netverama stīga, kas šo atšķirīgo laikmetu mūziku padara vienlīdz tveramu mūsdienu klausītājam un tādu, kas saderas līdzās. Iespējams tas ir kustības motoriskums, ostinato, kas raksturīgs kā baroka laikmeta mūzikai tā mūsdienu kompozīcijām, dinamisms un atmiņā paliekošu tematisko motīvu virknējums, varbūt vēl kas, taču abiem šī koncerta dalībniekiem – obojistam Indrim Eglem un ērģelniecei Edītei Alpei šķiet, ka abu skaņražu mūzikas apvienojums vienā koncertā ir pamatots.
Koncerta programmā iekļauti divi J.S. Baha skaņdarbi – viens no vispopulārākajiem un pazīstamākajiem viņa ērģeļdarbiem – Tokāta un fūga re minorā un pavisam reti atskaņotais koncerts obojai ar orķestri (pārlikumā ar ērģelēm) F dur BWV1053a.
No Karla Dženkinsa kompozīcijām arī skanēs viena no viņa populārākajām tēmām – Palladio ērģelēm, kā arī divi Latvijā tiko pirmatskaņoti skaņdarbi– Trumpeting Organ Morgan, un otrā daļa no koncerta Sarikiz.
<•><•><•>

7. augustā plkst. 18.00
O LUX BEATA

Ilze Reine, ērģeles
Sergejs Jēgers, kontrtenors
Ainārs Paukšēns, baroka čells
Programmā: Johans Sebastians Bahs, Alesandro Grandi, Rihards Dubra, Ilze Reine, Jānis Ķirsis

O lux beata - Svētītā/svētlaimīgā gaisma.
Gaismas tēma, ceļš uz gaismu un lūgšana pamatā šīs programmas skaņdarbiem (Nakts miniatūras, Piedodošās gaismas litānija, O lux beata, Ave Maria), kopīgais programmai – aicinājums mūzikā tuvoties savai iekšējai pasauli, tuvoties mieram un apskaidrībai. Koncertā ietverta baroka mūzika (J.S.Bahs, A.Grandi), gregoriskie dziedājumi (O lux beata)  un mūsdienu latviešu komponistu 
R. Dubras, J. Ķirša un pašas koncerta dalībnieces – ērģelnieces Ilzes Reines skaņdarbi.
Askētisms, miers, tēlu harmonisms vai  improvizatoriskums un dramatiski uzliesmojumi – šīs iezīmes kopīgas gan senajai, gan mūsdienīgajai mūzikai. Programmas piedāvājums veido veseluma, viengabalainības sajūtu, kaut arī iekļauta stilistiski daudzveidīga mūzika.
Sergeja Jēgera balss daudzveidību iepazīsim gregorisko dziedājumu līdzenajā plūdumā kā arī A.Grandi krāsainajā, kontrastu pilnajā kompozīcijā Cantabo Domino.
Klausītājiem būs īpaša iespēja dzirdēt Jāņa Ķirša 2015. gada nogalē komponēto ciklu Nakts miniatūras (Raiņa un Aspazijas dzeja), kurā J. Ķirša melodiķa talants un noskaņu spēles brīnišķīgi satiekas ar Sergeja Jēgera spēju piešķirt mūzikai izjustu dvēseli, sabalsojoties ar čella līnijām. Čellista Aināra Paukšēna un ērģelnieces Ilzes Reines sadarbība turpinās jau vairāk kā 10 gadus, šoreiz mūziķu lasījumā J.S. Baha Sonātes D-dur pārdomu un virtuozitātes šķautnes.
<•><•><•>

14. augustā plkst. 18.00
LAUDATE DOMINUM

Edīte Alpe, ērģeles
Olga Pjatigorska, soprāns
Jāzeps Jermolovs, vijole
Programmā: Johans Sebastians Bahs, Volfgangs Amadejs Mocarts, Georgs Frīdrihs Hendelis, Ferencs Lists

Laudate Dominum - Dziediet Tam Kungam visas tautas – ir šī koncerta moto un reizē arī pirmā – V.A. Mocarta skaņdarba nosaukums.
Mocarta 260 dzimšanas dienas gadā ir likumsakarīgi pievērsties slavenā komponista daiļradei, kas šajā koncertā pārstāvēta ar vairākiem opusiem. Programmā iekļautie skaņdarbi ir muzikāli saskanīgi, daudzi labi pazīstami un daži arī mazāk zināmi, taču ne mazāk izteiksmīgi un skaisti savā melodismā un ekspresijā. Lūgšana, slavinājums un apcere – visām šīm nokrāsām ir  veltīts savs brīdis koncerta gaitā: Jūs tautu tautas, dodiet Tam Kungam godu un dziediet Viņam slavu! (Ps.96:7)
<•><•><•>

21. augustā plkst. 18.00
JUBILATE

Aigars Reinis, ērģeles
Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas meiteņu koris VIVACE
kora diriģentes Andra Fenhane un Alise Koknēviča
Programmā: Johans Sebastians Bahs, Georgs Frīdrihs Hendelis, Žaks Šarpantjē, Džons Raters, Ola Gjeilo, Kristofers Saimons, Šarls Marija Vidors, Rihards Dubra

Jubilate tulkojumā nozīmē – Gavilējiet!: Gavilējiet Tam Kungam, visa pasaule, līksmojiet, gavilējiet un spēlējiet! Ar šiem psalmu vārdiem caurvīta visa programma, tādējādi nevairoties prieka un līksmas sasaukšanās starp dzirkstošajām dziedātājām un gavilējošām ērģeļu skaņām. Programmā iekļautas gan latviešu komponistu mūzikas gaišākās lapaspuses, gan jo īpaši pieminams angļu komponista Džona Ratera atraktīvais un gaišas enerģijas caurplūstošais optimisms. Lai mums dzīvespriecīgs vasaras noslēgums visiem kopā!

Ieeja koncertos par ziedojumiem sākot no 2 eiro
atbalsta Jūrmalas pilsētas dome , VKKF , informatīvais atbalsts LR 3 Klasika
www.dubultudraudze.lv
Baznīcas ielā 13
<•><•><•><•><•><•><•><•><•><•><•><•><•><•><•><•>

FESTIVĀLA AFIŠA

Festivāla buklets -1
‍Festivāla buklets -2

‍<•><•><•><•><•><•><•><•><•><•><•><•><•><•><•><•>