Šī lapa ir izdrukāta no LELB Dubultu draudze
Interneta adrese:
http://dubultu-draudze.lelb.lv/?ct=koncerti&fu=read&id=336

Vērienīgs ērģeļmūzikas festivāls BACH zīmē

Ģirts
2014.05.18 22:17

Ar atklāšanas koncertiem Rīgā, Jūrmalā un Liepājā savu ceļu uzsāk Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014 notikums – koncertu cikls Ērģeļmūzika BACH zīmē, kas piecu mēnešu garumā aicinās ceļojumā laikā un telpā ar instrumentu karalieni - ērģelēm un okeānu pasaules mūzikā J. S. Bahu.

. Ciklu veidos septiņas koncertprogrammas un noslēguma koncerti ar R. Dubras, J. Lūsena un Ē. Ešenvalda jaundarbu pirmatskaņojumiem. Koncertos skanēs izcilā J. S. Baha un viņa pēdējā skolnieka, Rīgas komponista J. G. Mīteļa mūzika, kā arī daudzu valstu un dažādu gadsimtu komponistu skaņdarbi, kuru iedvesmas avots ir J. S. Bahs un viņa mūzika. Koncertu ciklā piedalīsies vairāk kā divdesmit latviešu ērģelnieki, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, dziedātāji, instrumentālisti un kori. Muzicēšana ērģeļu balkonā klausītājiem būs redzama ekrānā.


1. jūnijā plkst. 18.00 uz atklāšanas koncertu aicinām klausītājus Dubultu evaņģēliski luteriskajā baznīcā Jūrmalā. Tajā skanēs J. S. Baha un J. G. Mīteļa mūzika, Tālivalža Ķeniņa Korāļu kantāte, kā arī divas Romualda Jermaka kompozīcijas – Introdukcija un pasakalja par BACH ērģelēm, kas piedzīvos savu pirmatskaņojumu, un laika pārbaudi izturējušais opuss - noktirne Ir tikai nakts korim, solistam un ērģelēm, kas komponēta 1968. gadā un veltīta J. S. Baham. Šis darbs 70.–80. gados kopā ar Valsts Akadēmisko kori apceļojis vai visas Eiropas zemes, skanējis daudzās Krievijas pilsētās un Ziemeļamerikā.
Atklāšanas koncertā muzicēs trīs ērģelnieki: ērģeļspēles profesors Tālivaldis Deksnis un divas jaunās ērģelnieces, kas savu meistarību apliecinājušas ne tikai koncertos Latvijā un ārzemēs, bet arī starptautiskos konkursos – Liene Andreta Kalnciema un Diāna Jaunzeme. Kopā ar ērģelniekiem muzicēs jauktais koris Sonore diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībā, soprāns Inga Šļubovska, kā arī mežradznieks Mārcis Miķelsons un trompetists Edgars Bārzdiņš.
Sasaucoties ar Rīga 2014 tematiskās līnijas Okeāna alkas ideju, šī koncertu cikla vēstījums ir No strauta līdz okeānam BACH zīmē. Vārds bach vācu valodā nozīmē strauts, savukārt Bēthovens par dižo meistaru ir teicis – ne Strauts, bet Okeāns ir viņa vārds! Tas ir mākslas un gara spēks, kas spēj strautu pārvērst okeānā, kas spēj celt un pārspēt, sasniegt tos apvāršņus, par kuriem sapņojam! Mazā Latvija divas reizes pasaules vēsturē ir bijusi pasaules lielāko ērģeļu īpašniece: Rīgas Doma un Liepājas Trīsvienības katedrāles ērģeles savulaik bija lielākās ērģeles pasaulē! Latvijai ir ar ko lepoties – ieklausīsimies Latvijas ērģeļu balsīs!
Projektu atbalsta nodibinājums Rīga 2014 un Jūrmalas pilsētas dome.
 
Edīte Alpe
pasākuma mākslinieciskā vadītāja

BUKLETS
PLAKĀTS

‍RADIOINTERVIJA