Šī lapa ir izdrukāta no LELB Dubultu draudze
Interneta adrese:
http://dubultu-draudze.lelb.lv/?ct=koncerti&fu=read&id=310

Koncerts “AR ZVAIGŽŅU KLUSO GAISMU”

Ģirts
2013.11.27 15:22

Otrajā Adventa svētdienā, 8. decembrī, Zigfrīds Muktupāvels, Jānis Lūsēns un Jānis Lūsēns juniors ielūdz uz koncertprogrammas “AR ZVAIGŽŅU KLUSO GAISMU” pirmatskaņojumu. Koncerts Dubultu baznicā plkst. 14.00

 Koncertprogrammas “AR ZVAIGŽŅU KLUSO GAISMU” pirmatskaņojumi

Satikšanās mūzikā - tā ir Jāņa Lūsēna un Zigfrīda Muktupāvela pēc 30 gadiem jauna tikšanās koncertprogrammā “Ar zvaigžņu kluso gaismu”. Kopš leģendārās grupas “Zodiaks” laika, komponistam ir tapušas divas programmas sadarbībā ar Zigfrīdu - “Violets” - ar Austras Skujiņas dzeju, un “Zelta sirds” ar Kārļa Skalbes dzeju. “Ar zvaigžņu kluso gaismu” ir trešā koncertprogramma, un tā ir iecerēta atskaņojumam Dievnamos. 

Izvēlētās vakara stundas koncerta norisei ir komponista asociācija ar jaunības laikā pavadītajiem vakariem dzimtās Liepājas baznīcās, spēlējot ērģeles.  Programmā ietvertā mūzika iezīmē ilgu laiku komponista daiļradē - no pat 1980. gada līdz trijiem pirmatskaņojumiem, kas tapuši šī gada martā. Tajā būs dzirdami vairāki Indriķa dziedājumi no Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes rokoperas “Indriķa hronika”, tālajos 80. gados tapušas dziesmas ar Māra Melgalva vārdiem un pēdējos gados komponētās dziesmas ar Kārļa Skalbes, Aspazijas un Plūdoņa vārdiem. Koncerta noslēgumā izskanēs divas jaunas dziesmas ar nākama gada jubilāra - Ojāra Vācieša mīlas lirikas dzeju, kuras smalkums un jūtīgums varētu būt tuvs sufistu izpratnei par Dievu, kā labāko draugu. Skaņdarbos mākslinieki meklēs veidu, kā caur mūziku un dzeju apliecināt savu piederību Dieva radītajai pasaulei un kārtībai tajā. 

Par šī muzikālā vakara moto varētu kļūt dzejnieka Pētera Brūvera dzejas rindas – „…izsīkst vārdi, ilgi viņi cīnījās par to, kuram vārda nav…”.

Koncerts Dubultu ev. lut. baznicā 8. decembrī plkst. 14.00

Biļetes – Biļešu paradīzes kasēs visā Latvijā un www.bilesuparadize.lv un koncertu norises vietās pirms koncerta. Biļete – 3,00 Ls.