Šī lapa ir izdrukāta no LELB Dubultu draudze
Interneta adrese:
http://dubultu-draudze.lelb.lv/?ct=koncerti&fu=read&id=211

Ziemassvētku mūzika - koncertu cikls Dubultu baznīcā

Mārtiņš Kupčs
2011.11.29 10:49

Klāt decembris un tuvojas Ziemassvētki – svētki, kuriem visā pasaulē komponisti rakstījuši tik daudz skaistas mūzikas un brīnišķīgu dziesmu, ko atkal un atkal, katru gadu no jauna, gribas dzirdēt un dziedāt!

Šogad Dubultu evanģēliski luteriskā baznīca sadarbībā ar Jūrmalas pilsētas domi aicina uz četriem Ziemassvētku laika koncertiem. Tajos visos ieskanēsies gan labi pazīstamas, gan mazāk zināmas ziemassvētku melodijas, kā arī šim laikam atbilstoša garīgā mūzika.

Jau 4. decembra svētdienā plkst. 17.00 baznīcā viesosies pazīstamā latviešu diriģente Aira Birziņa ar savu sieviešu kori “Rasa”. Koncerts iesāksies ar senu franču procesijas adventa laika dziedājumu “Ak nāci, nāci Dievs pie mums” un turpināsies ar latviešu komponistu Bruno Skultes, Romualda Jermaka, jūrmalnieka Riharda Dubras mūziku, kā arī Džona Ratera, J. Busto u.c. Eiropas komponistu dziesmām. Noslēgumā skanēs dažas venēciešu ziemassvētku dziesmas un populārā angļu komponista Dž.Veides ziemassvētku himna “Jūs ticīgie nāciet”.

Gada kuplākais koncerts izpildītāju skaita ziņa ir ikgadējais Jūrmalas pilsētas pašdarbības kolektīvu koncerts “Uz gaismas pusi”. Tas notiks sestdien, 10. decembrī plkst. 17.00 un tajā piedalīsies pūtēju orķestris “Jūrmala” (diriģents J. Kaģis), kori “Jūrmala” (diriģentes I. Rasa-Pakule un Z. Saulīte), “Lira” (diriģenti D. Stroža un H. Lapiņš), “Vaivari” (diriģente I. Freimane) un “Spārnos” (diriģentes D. Frīdenberga un S. Pranča). Koncerta gaitā kori, kopā apmēram 100 dziedātāji, vienosies kopīgi dziedātā Ziemassvētku dziesmu virknē “Baroka ziemassvētki” K. Šova apdarē, kā arī pazīstamāko ziemassvētku dziesmu atskaņošanā kopā ar pūtēju orķestri “Jūrmala” koncerta noslēgumā.

18. decembra svētdienā plkst. 17.00 ar koncertprogrammu “Baltie Ziemassvētki” Jūrmalā viesosies Ogres skolotāju kamerkoris, solisti Ance Purmale un Artis Dobulis, diriģente Ilze Kūle. Skanēs Jāņa Lūsēnā ziemassvētku dziesmu apdares.

Koncertu cikls noslēgsies otrajos Ziemassvētkos – 26. decembrī plkst. 12.00 ar programmu “Miera zvaigzne”, kurā piedalīsies dziedātājs Žoržs Siksna, Jelgavas Tirkīza kora ansamblis un ērģelniece Edīte Alpe.

Lai gaišs un svētīgs šis svētku gaidīšanas laiks un lai šo koncertu mūzika nes Kristus ziemassvētku vēsti un svētku prieku mūsu pilsētai Jūrmalai un jūrmalniekiem!

Koncertu producente, ev. lut. baznīcas ērģelnieces Edīte Alpe Programma:


Svētdien, 4. decembrī. plkst. 17.00

Mūzika adventa laikam Koris RASA, diriģente Aira Birziņa,  ērģelniece Edīte Alpe. Programmā Dž. Raters, R. Jermaks, B. Skulte, R. Dubra, A. Kontauts u.c.


‍Sestdien 10.decembrī plkst. 17.00

Uz gaismas pusi. Jūrmalas pilsētas koru un pūtēju orķestra ikgadējais Ziemassvētku ieskaņas koncerts. Piedalās: pūtēju orķestris Jūrmala, diriģenti J. Kaģis un V. Galenieks; kori: Jūrmala, diriģentes I. Rasa-Pakule un Z. Saulīte; Lira, diriģenti D. Stroža un H. Lapiņš; Vaivari, diriģente I. Freimane; Spārnos diriģentes D. Frīdenberga un S. Pranča.


‍Svētdien, 18. decembrī plkst. 17.00

Baltie Ziemassvētki. Ogres skolotāju kamerkoris, solisti Ance Purmale un Artis Dobulis, diriģente Ilze Kūle. Programmā Jāņa Lūsēnā ziemassvētku dziesmu apdares.


‍Pirmdien, 26. decembrī plkst. 12.00

Miera zvaigzne. Žoržs SIKSNA, Jelgavas Tirkīza kora ansamblis un ērģelniece Edīte Alpe. Programmā: Ž. Arkadelts, A. Adāns, L. Bēthovens, S. Franks, R. Dubra, A. Žilinskis, R. Pauls u.c.