Šī lapa ir izdrukāta no LELB Dubultu draudze
Interneta adrese:
http://dubultu-draudze.lelb.lv/?ct=koncerti&fu=read&id=162

Ērģeļmūzikas vasara Dubultos


2011.05.23 09:06

ĒRĢEĻMŪZIKAS VASARA DUBULTOS


Sestdien, 4. VI plkst. 18.00
St. Pauli baznīcas koris

(Eskilstuna, Zviedrija).
Diriģente Helene Ortrega,
ērģelnieks Richard McGovern
St. Pauli baznīcas koris
 
Svētdien, 12.VI plkst.18.00
ērģelniece Guna SKRIMA


Programmā: Alfr. Kalniņš, O. Mesiāns, Im. Zemzaris, P. Ebens
Guna Skrima
Guna SKRIMA ērģeļspēles gaitas sākusi Rēzeknes mūzikas vidusskolā. Prasmes pilnveidot palīdzēja skolotāja B.Everse (JIRMV), vēlāk prof. T. Deksnis (JVLMA), prof. Gijs van Schoonhoven (Nīderlande), prof. Hans Fagius (Dānija). Piedalījusies vairākos starptautiskajos ērģelnieku konkursos Krievijā, dažādos festivālos un koncertos. Saņēmusi atbalstu no Dānijas valdības - stipendiju mācībām Kopenhāgenas Karaliskajā akadēmijā, kā arī Amageras Mūzikas festivāla Talantu balvu (Kopenhāgenā).
Šajā koncertā skanēs G. Skrimas maģistra diplomeksāmena pilna programma, kas maijā ieskandināja Rīgas Domu.
Ērģelniece vēlējās nospēlēt Alfr. Kalniņa Fantāziju, ko uzskata par latviešu ērģeļmūzikas zelta repertuāru. Arī bez O. Mesiāna mūzikas ērģelniece nespēj iedomāties savu personīgo repertuāru. Aizkustinošais Im. Zemzara cikls "Pastorāles vasaras flautai" ir poētiska atkāpe, kas klausītāju aizvedīs pie skaistās dabas. Noslēgumā kā spožs izaicinājums – P. Ebena "Svētdienas mūzika".
 
Svētdien 19.VI plkst. 18.00
Latvijas kokļu dienu koncerts


piedalās koklētāju ansambļi un ērģelniece Diāna JAUNZEME
Kokles
Par ikgadēju tradīciju Latvijas kokļu dienu ietvaros kļuvis koncerts Dubultu ev. lut. baznīcā, kurā piedalās labākie koklētāju amsambļi no visas Latvijas. Kopā ar koklētājiem un arī solo spēlēs ērģelniece Diāna Jaunzeme, kura absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas prof. Tālivalža Dekšņa ērģeļklases maģistrantūru, papildinājusies Starptautiskajā ērģeļu akadēmijā Zviedrijā. Piedalījusies vairākos ērģelnieku konkursos: 2001. gadā 7. starptautiskajā Hanzas pilsētu konkursā Elburgā ieguva 1. vietu, 2003. gadā Viļņā Čurļoņa konkursā saņēma balvu par labāko lietuviešu komponista laikmetīgās mūzikas interpretāciju. Koncertējusi Latvijā, Lietuvā, Ungārijā, Austrijā, Slovēnijā, Zviedrijā, Somijā.
 
Svētdien 26.VI plkst. 18.00
klarnešu ansamblis Quatrro differente
dziedātāja Gunita Sakniņa
ērģelniece Edīte ALPE
Klarnešu ansamblis
Klarnešu kvartets Quattro Differente ir dibināts 1999. gadā. Tajā darbojas četri mūziķi: Guntars Gedroics, Kristaps Kitners, Marina Vidmonte un Česlavs Grods. Kopš dibināšanas brīža Quattro Differente ir koncertējis ne tikai Latvijā, bet gan arī ārpus tās robežām. Nosacīti neilgajā pastavēšanas laikā ansamblis ir ieguvis un apliecinajis savu profesionālismu. Pateicoties kvarteta ļoti aktīvajai sadarbībai ar dažādu valstu mūziķiem un komponistiem Quattro Differente repertuārs ir ļoti daudzveidīgs, taču centrālo vietu kvarteta daiļradē ieņem latviešu komponistu mūzika, kas vienmēr bija un būs šī kolektīva prioritāte.
Arī koncertā Dubultos skanēs latviešu komponistu J. Kalniņa un J. Karlsona darbu pārlikumi klarnešu ansamblim, kā arī baroka dižā meistara J.S. Baha un spožā klasiķa V.A. Mocarta mūzika. Balsij ar klarnešu pavadījumu Guntas Sakniņas izpildījumā skanēs trīs A. Mihailova dziesmas. Koncertā dzirdēsim arī ērģeļu skaņas – ērģelnieces Edītes Alpes interpretācijā skanēs franču romantiķa Sezāra Franka Heroiskais skaņdarbs un populārās brazīļu komponista H. Villa – Lobusa Bahiānas pārlikums ērģelēm. Edīte Alpe ir Dubultu ev. lut. draudzes ērģelniece un koncertu producente. 2000. gadā ieguvusi maģistra grādu , absolvējot Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas ērģeļklasi, papildinājusies Ziemeļuplandes internacionālajā Bruksorgel vasaras akadēmijā Zviedrijā un studējusi Karaliskajā konservatorijā Toronto, Kanādā. Koncertējusi Latvijā, Lietuvā, Zviedrijā, Somijā, Austrijā, Vācijā, Krievijā un Kanādā.
 
Svētdien,3.VII plkst.18.00
ērģelniece Ilze REINE


Programmā: J.S. Bahs, V.A. Mocarts, M.Rēgers, L. Vjerns, P. Vasks.
Ilze Reine
Ilze Reine ērģeļspēli absolvējusi J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju un Baznīcas Mūzikas augstskolu Herfordā (Vācija). Zināšanas papildinājusi J. Laukvika, H. Fogela, E. Koimana, B. van Ostena meistarklasēs. I. Reine ir Rīgas Sv. Jāņa baznīcas ērģelniece un kora diriģente un ērģeļspēles pedagoģe LELB Lutera akadēmijas mūzikas nodaļā. Uzstājusies ar koncertprogrammām Latvijā, Vācijā, Ungārijā, Zviedrijā, Francijā.
Koncerta programmā Dubultos skanēs dažādu laikmetu mūzika - no renesanses deju miniatūrajām formām līdz J.S.Baha daudzslāņainajam skaņu rakstam, no klasicisma smalkuma Mocarta "Baznīcas sonātē' līdz 20 gs. majestātiskajam un spēkpilnajam "Te Deum" Pētera Vaska kompozīcijā; no romantisma krāsainības un kontrastiem vācu tradīcijā (M.Rēgers) līdz franču virtuozajām spēlēm (L. Vjerns) - piecu gadsimtu mūzika, diženu komponistu izcili darbi.
 
Svētdien, 10.VII plkst. 18.00
ērģelnieks Aigars REINIS


Programmā: R. Šūmanis, Ž. Alēns, F. Lists
Aigars Reinis
Aigars Reinis mācījies Jelgavas Mūzikas koledžas ērģeļspēles un kordiriģēšanas klasēs, ērģeļspēli studējis J. Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā pie prof. T. Dekšņa, kur beidzis arī maģistrantūru. Papildinājis zināšanas pie prof. L. Lomana (Vācija), H. Hellstena, H. Ū. Eriksona (Zviedrija), kā arī Uplandes Starptautiskajā ērģeļu akadēmijā. Ar panākumiem piedalījies jauno kordiriģentu konkursos, Starptautiskajā ērģelnieku konkursā Lahti (Somija), Erfurtē (Vācija). Sniedzis koncetus, Vācijā, Čehijā, Polijā, Francijā, Ungārijā, Norvēģijā, Zviedrijā, regulāri Rīgas Domā Latvijā u.c.. Kā diriģents un ērģelnieks darbojies Jelgavas Sv. Annas draudzē , tagad vada Latvijas Bankas jaukto kori, ir Latvijas Radio kora dziedātājs, uzstājas Schola Cantorum Riga sastāvā.
Koncerta programma šoreiz veidota romantiskās noskaņās - skanēs Roberta Šūmaņa skaņdarbi no cikla “Seši skaņdarbi kanoniskā formā” , Ž. Alēna “Trīs dejas” un F. Lista “Prelīdes “
 
Otrdien, 12. VII plkst.18.00
Utrehtas jauniešu simfoniskais orķestris AJO
diriģents Rolfs Buijs (Nīderlande)

Programmā: J.Vagenārs (J.Wagenaar), S. Rahmaņinovs, E. Elgārs.
orķestris AJO
AJO jauniešu simfoniskais orķestris ir 70 mūziķu liels klasiskā orķestra sastāvs . Lielākā daļa orķestra dalībnieku ir studenti un skolnieki vecumā no 13 līdz 25 gadiem. Orķestris dibināts 1962. gadā, kopš 2005. gada to vada diriģents Rolfs Buijs. Orķestris ir sevi apliecinājis kā viens no labākajiem Nīderlandē, ieguvis dažādus nacionālus un starptautiskus apbalvojumus, koncertturnejās spēlējis daudzās valstīs, kā piemēram Vācijā, Austrijā, Čehijā, Spānijā, Itālijā.
Koncerta programma Dubultos:
Johans Vagenārs (Wagenaar) Uvertīra Cyrano de Bergerac opus 23 (1905)
Edvards Elgārs Koncerts čellam ar orķestri mi minorā opus 85 (1919)
Sergejs Rahmaņinovs Pirmā simfonija re minorā Op. 13 (1895)
 
Svētdien, 17.VII plst. 18.00
ērģelniece Larisa CARJKOVA


Programmā: N.de Grinjī, C.Franks, J.S.Bahs, L.Garūta, Š.M.Vidors

Larisa Carjkova pēc J. Ivanova Rēzeknes mūzikas koledžas absolvēšanas iestājusies Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā doc. Jura Žvikova klavieru klasē. Tad arī tiek iepazītas ērģeles, kas kļūst par mūža mīlestību. 2009. gadā absolvēta JVLMA ērģeļu klase pie prof. T. Dekšņa. Mācību laikā bija iespēja Socrates Erasmus apmaiņas programmas ietvaros studēt Štutgartē pie pasaules slavenājiem ērģeļspēles profesoriem Ludgera Lomana un Jona Laukvika. Neizpalika arī intensīvās mācības dažādos kursos un ērģeļu akadēmijās Zviedrijā, Latvijā , Maskavā un arī šogad Vācijā. Piedalījusies 1. Starptautiskajā J.Šmita konkursā Kitzbuel, Starptautiskajā M.Čurļoņa konkursā Viļņā. Uzstājas ar koncertiem Rīgas Domā un citas Rīgas un Latvijas baznīcās, arī ārpus Latvijas aktīvi popularizē latviešu kultūru. Ikdienas darba gaitas rit Rīgā, Pāvula Jurjāna mūzikas skolā. Pirms diviem gadiem viesojusies Parīzē, un tā iespaidā radusies doma izveidot franču mūzikas koncertprogrammu. Koncertā Dubultos ērģelniece spēlēs skaņdarbus , kuri viņu īpaši uzrunā. Tā būs neliela pastaiga dažādu laikmetu komponistu sabiedrībā - katram būs savs stāsts un noskaņa. Lai nepazaudētu galvu franču virpulī, programmā būs arī dzīļdomīgais J.S.Bahs un romantiski ekspresīva Lūcija Garūta.
 
Svētdien, 24.VII plkst. 18.00
ērģeļspēles skolnieku koncerts


Piedalās: Rūta Brusbārde, Viktorija Tarāne, Luīze Līdeka, Jāzeps Jermolovs.

Šī koncerta dalībnieku sastāvs nav izvēlēts nejauši. Tie ir jaunieši, kas apgūst ērģeļspēli ikdienā vingrinoties pie Dubultu baznīcas ērģelēm. Viktorija Tarāne mācās Jūrmalas mūzikas vidusskolā pie ped. E. Alpes, savukārt Rūta Brusbārde šogad kļuvusi par pirmo Jūrmalas mūzikas vidusskolas ērģeļu klases absolventi. Luīze Līdeka mācās Rīgas Doma kora skolā pie ped. Vitas Kalnciemas, savukārt JMVS vijoļklases audzēknis Jāzeps Jermolovs labprāt muzicē ar ērģeļu pavadījumu, bet no vijoļspēles brīvajā laikā spēlē arī ērģeles.
 
Svētdien, 31.VII plkst. 18.00
ērģelniece Līga VILMANE


Programmā: Dž. Freskobaldi, J.P. Svēlinks, P. Kornets, B. Storace

Ērģelniece un klavesīniste Līga Vilmane absolvējusi Jelgavas mūzikas vidusskolu, līdz 2007.gadam bija Jelgavas Sv. Annas draudzes ērģelniece. 2006.gadā absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Tālivalda Dekšņa ērģeļspēles klasi bakalaura programmā, un vēlāk maģistra studijas Mesiāna akadēmijā (Messiaen academy) Nīderlandē, ērģelnieku Haisa van Shonhovena un Teo Jellemas ērģeļspēles klasē. Pašlaik apgūst klavesīna spēli bakalaura programmā Zvolles (Zwolle) konservatorijā Tinekes Steinbrinkas klasē Nīderlandē.
Līga Vilmane piedalījusies ērģelnieku konkursā Opavā (Čehija, Petra Ebena konkurss), Hamburgā un Kaļiņigradā (M. Tariverdijeva konkurss). Papildinājusi meistarību Zviedrijā pie ērģelniekiem Hansa Ulas Eriksona un Hansa Fagiusa, Francijā pie ērģelnieka Mišela Bovarda. Nīderlandē kā ērģelniece-kantors strādā Hāksbergenas Reformātu draudzē, kā arī ir soprāns vokālajā ansamblī ‘Exicon’.
Ērģelnieces interešu lokā īpašu vietu ieņem senā mūzika, un koncerta programmu Dubultu baznīcai veido 15. un 16. gadsimta mūzika – itāļu komponista Džirolamo Freskobaldi, nīderlandieša Jana Pītersona Svēlinka, kā arī vairāku citu renesanses un agrīnā baroka laikmeta skaņražu darbi.
 
Sestdien, 6.VIII plkst. 18.00
ērģelniece Ilona BIRĢELE


Programmā: N.Grinjī, J.S.Bahs, F.Lists, M. Tariverdijevs

Ilona Birģele absolvējusi Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas koledžu klavieru specialitātē, fakultatīvi apgūstot ērģeļspēli. Bakalaura grādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas ērģeļklasē ieguvusi lekt.Ligitas Sneibes vadībā, 2009.g.absolvēta maģistra studiju programmā pie prof.T.Dekšņa. Papildinājusies Enshedes Mūzikas konservatorijā(prof.Gijs van Shoonhoven,2003.g.), Zviedrijā (Starptautiskā Ērģeļu akadēmija Leufsta Bruk 2002.g.,2006.g.),Zalcburgā (prof. Heribert Metzger 2007.g.)
Piedalās festivālos, kocertējusi Holandē, Zviedrijā, Rīgā un citās Latvijas pilsētās. I.Birģele ir M. Čurļoņa starptautiskā ērģelnieku konkursa (2003) fināliste. Gatavojoties piedalīties M. Tariverdijeva konkursā Kaļiņingradā šī gada septembrī, ērģelnieces repertuārā koncertā Dubultu baznīcā iekļauti vairāki konkursa skaņdarbi, tostarp arī M. Tariverdijeva mūzika.
 
Sestdien, 13. VIII plkst. 18.00
ērģelniece Dace AKMENTIŅA


Piedalās: Monta Martinsone (soprāns) Rihards Millers (baritons)

Programmā: J.S.Bahs, G.F.Hendelis, A.Vivaldi, J.Mediņš, F.Šūberts, L.Garūta, V.A.Mocarts.

Dace Akmentiņa ieguvusi maģistra grādu ērģeļu spēlē J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie prof. T.Dekšņa, 2001.gadā.
Papildinājusies prof. L.Lomana, H.Hellstena, H.U.Ēriksona, N.Denbija, G.van Šonhovena, E.Koimana u.c.ērģeļspēles meistarklasēs, kā arī Uplandes starptautiskajā ērģeļu akadēmijā un Gēteborgas starptautiskajā ērģeļu akadēmijā Zviedrijā. Piedalījusies starptautiskajā M.K.Čurļoņa ērģelnieku konkursā Viļņā (Lietuva) 1999.g. un Starptautiskajā Hanzas pilsētu ērģelnieku konkursā Elburgā (Nīderlande) 1992.g., iegūstot 1.vietu. Koncertējusi Latvijā, Nīderlandē, Vācijā un Zviedrijā. Dace Akmentiņa ir Baltezera un Carnikavas Ev.Lut. draudžu ērģelniece, kā arī ērģeļspēles un klavierspēles pedagogs Mārupes mūzikas skolā.
Ērģeļu daudzkrāsainā toņu gamma ērģelnieces Daces Akmentiņas izpildījumā savīsies ar jauno un talantīgo solistu balsīm Montas Martinsones enģelisko gaišumu un Riharda Millera tēlaino dziedājumu. Abi dziedātāji ir Latvijas Mūzikas akadēmijas vokālās klases studenti. Mūziķu trijotne kopā uzstājušies dažādos projektos Latvijas baznīcās jau vairākkārt un šoreiz aicina jūs pavadīt skaistu muzikālu vasaras vakaru Dubultu ev.lut. baznīcā.
 
Svētdien, 21.VIII plkst. 18.00
ērģelniece Līga DEJUS (JVLMA studente)


Programmā: G. Bēms, J.S. Bahs, F. Lists, M.Čurļonis.

Līga Dejus absolvējusi Liepājas mūzikas koledžas L. Tiltiņas klavierklasi, paralēli mācījusies ērģeļspēli pie L. Džeriņa. Šobrīd ir Latvijas mūzikas akadēmijas T. Dekšņa ērģeļu klases 2. kursa studente. Gatavojas piedalīties starptautiskajā M. Čurļoņa ērģelnieku konkursā Viļņā šī gada rudenī. Tādēļ koncerta repertuāru veido konkursam gatavotie skaņdarbi – G. Bēma Prelūdija un fūga, F. Lista Fantāzija un fūga par BACH, J.S. Baha 1. triosonāte un populārā Tokāta un fūga re minorā, kā arī divas M. Čurļoņa fūgas.
 
Svētdien, 28.VIII plkst. 18.00
koris DZINTARS
diriģente Aira Birziņa
ērģelniece Edīte Alpe


Programmā: T.L.de Viktoria, Dž.Raters, R.Jermaks, M.Einfelde, Ē.Ešenvalds

Sieviešu koris „Dzintars” dibināts 1947.gadā un kopš tā laika ir ne tikai viens no labākajiem sieviešu koriem Latvijā, bet pazīstams arī visā pasaulē. Koris guvis daudz uzvaru visprestižākajos starptautiskajos koru konkursos (Debrecena, Marktoberdorfa, Tolosa un citi). Koncertturnejās koris viesojies daudzās Eiropas valstīs, ASV un Japānā. Koris ierakstījis 6 mūzikas albumus, vairākas skaņu plates un neskaitāmus skaņdarbus Latvijas Radio fondos. Ilggadēja kora mākslinieciskā vadītāja bija Dziesmu svētku virsdiriģente Ausma Derkēvica. Kopš 2000. gada kora mākslinieciskā vadītāja ir Aira Birziņa.
Edīte Alpe ir Dubultu ev. lut. draudzes ērģelniece un koncertu producente. 2000. gadā ieguvusi maģistra grādu , absolvējot Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas ērģeļklasi, papildinājusies Ziemeļuplandes internacionālajā Bruksorgel vasaras akadēmijā Zviedrijā un studējusi Karaliskajā konservatorijā Toronto, Kanādā. Koncertējusi Latvijā, Lietuvā, Zviedrijā, Somijā, Austrijā, Vācijā, Krievijā un Kanādā.

KONCERTUS ATBALSTA JŪRMALAS PILSĒTAS DOME


Ieeja par ziedojumiem mūzikai baznīcā.